Maksunvalvonta Visma Financial Solutions Oy:lle

12.8.2022

Touhun Pojat Lauttasaari ToPoLa ry on ottanut käyttöön 1.8.2022 Visma Finance Solutions Oy:n maksuvalvontapalvelun. Muutos koskee kaikkia 1.8. alkaen myClubin kautta laskutettavia maksuja.

MyClubissa tehdyt laskut ohjautuvat automaattisesti Visma Finance Solutions Oy:n maksuvalvontajärjestelmään. Visma Finance Solutions Oy hoitaa maksuvalvonnan, mahdolliset maksumuistutukset ja tarvittaessa perintätoimet seuran puolesta. Laskut luodaan ja lähetetään edelleen seuran toimesta. 

Mikäli haluat lisää maksuaikaa seuran laskuille, ole yhteydessä ToPoLan toimistoon (toimisto@topola.fi) ennen laskun erääntymistä.  Maksukehotuksen saatuasi sinun tulee hoitaa laskutukseen liittyvät asiat suoraan Visman kanssa (yhteystiedot laskulla). 

Huomioi 1.8. jälkeen tulevissa laskuissa muuttunut tilinumero. On tärkeää maksaa lasku aina laskulla näkyvälle pankkitilille ja käyttäen laskun viitenumeroa.

Muistutus- ja perintäkulut sekä korot peritään velalliselta.