Terhi Koski-Hämäläinen hallintopäälliköksi

6.3.2023

Terhi Koski-Hämäläinen on nimitetty ToPoLan hallintopäälliköksi. Terhillä on monipuolinen kokemus seuran johtamisesta mm. hallituksen jäsenenä ja taloushallinnon osaajana. Hänen tehtäviin hallintopäällikkönä kuuluu mm. seuran taloushallinnon johtaminen ja valmentajien sekä toimihenkilöiden esihenkilöinä toimiminen.

Terhi hoitaa tehtävää oman työn ohessa ja on parhaiten tavoitettavissa iltaisin ja viikonloppuisin.

Hallintopäällikön tehtävän vastaanottamisen myötä Terhi on luopunut hallituksen jäsenen tehtävästä.

ToPoLan hallituksen puheenjohtaja Jyri Saraste onnittelee Terhiä ja samalla kiittää siitä merkittävästä panoksesta, jota Terhi on tuonut hallitustyöskentelyyn seuran edustajana. "Nimityksen myötä Terhi, Ruth Rökman, Anni Saisto ja Toni Leikas pystyvät tekemään työtä tiiviinä tiiminä. Pystymme myös seurana paremmiin suuntaamaan toimintaamme. Vastuullinen ja toimiva hallinto mahdollistaa osaltaan seuran toiminnan.

Lisätietoja antaa:

Jyri Saraste
hallituksen puheenjohtaja
040 546 2332
jyri.saraste@topola.fi

Koripalloseura Touhun Pojat Lauttasaari ToPoLa
Touhun Pojat Lauttasaari ToPoLa